• Wpisów: 283
  • Średnio co: 8 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 09:17
  • Licznik odwiedzin: 42 174 / 2318 dni
 
missparker
 
Nie sugerujemy się tym, że zawsze powinno się dobierać kolor cieni taki jak kolor oczu. To może przygasić ich odcień, dlatego starajmy używać się kolorów dopełniających, które ich odcień podkreślają. Im bardziej wybrany kolor będzie różnił się od naszej tęczówki tym makijaż oka będzie wyraźniejszy.
Oczy niebieskie
Do tego koloru pasuje wiele odcieni. Oczy podkreślają i uwidocznia na pewno kolory złota, oranżu, ciepłe odcienie brązu oraz fiolet. Na niebieskich oczach świetnie prezentuję się make up w stylu smoky eyes. Kolorem dopełniającym, który da silny kontrast jest pomarańczowy. Rzęsy najlepiej malować ciemnym lub brązowym tuszem. Przy tej barwie tęczówki należy unikać wszelkich cieni w barwach różu, które to sprawiają, że oczy mogą wyglądać na zaczerwienione.
Oczy zielone
Taki kolor najlepiej podkreślą nasycone fiolety i odcienie fiołkowe, bo dodają wyrazistości i świeżości spojrzeniu. Kontrastami do tego koloru są: czerń, brąz. Zielone oczy ładnie prezentują się pomalowane złotem z chłodnym turkusem lub szarością z musztardowym brązem.
Unikać należy odcieni w kolorze niebieskim, w których twarz będzie wyglądała na zmęczoną. Podobnie jest z kolorem srebrnym, który odbiera blask zielonym oczom. Warto również zamienić kredkę do oczy z czarnej na brązową.
Oczy brązowe
Pasuje do nich większość odcieni, dlatego kobiety z takim kolorem oczu mają największe pole do eksperymentowania z odcieniami. Szczególnie dobrze pasują do nich niebieskie i metaliczne odcienie. Przy brązowej tęczówce dozwolone są cienie w barwach kawy i cappuccino z lekkim połyskiem. Wizażyści także polecają na wielkie wyjścia głęboką szarość, a nawet czerń. Odradzają jednak ciężki makijaż smoky eyes, który zdecydowania przytłacza naturalnie ciemne oczy.
Oczy piwne (pomiędzy zielenią a brązem)
Wyglądają świetnie, gdy podkreśla się je czarną kredką. Co do cieni to pasują wszystkie które zaleca się do oczu zielonych oraz brązowych. Wybranie tych idealnych zależy od stopnia nasycenia tęczówki barwą zieleni lub brązu.
Warto zaznaczyć, że przy oczach bardzo jasnych należy wystrzegać się ostrych jaskrawych kolorów, ciemnych kresek oraz czarnego tuszu. Lepiej wybrać odcień brązowy. Z kolei przy oczach bardzo ciemnych śmiało można sięgać po mocne zdecydowane kolory. Dobrze jest przy ciemnych oczach cienie nakładać od środka powieki do zewnętrznego kącika i następnie rozcierać do góry w kierunku brwi. Potem pośrodku dodać złocistego lub błyszczącego jasnego cienia i spojrzenie nabierze blasku.

image.jpg

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego